مقالات مواد مصرفی

تفاوت تونر شارژ و تونر کارتریج

قیمت شارژ کارتریج
 • به علت تفاوت زیاد قیمت شارژ کارتریج و تونر کارتریج در دستگاه کپی بسیاری از مصرف کنندگان سوالات زیادی درباره استفاده از تونر شارژ دارند. در این مقاله سعی شده به تعدادی از این پرسش ها اختصاصا تونر شارژ کونیکا و تونر شارژ زیراکس پاسخ داده شود.
  به طور کلی سیاست تولید کنندگان دستگاه کپی در سراسر  دنیا فروش قطعات و فروش تونرهای فابریک یا به عبارتی کارتریج تونر می باشد. استفاده از تونر فابریک باعث استهلاک کمتر، کیفیت بالاتر چاپ در دستگاه کپی می شود، ولی استفاده کنندگان به علت قیمت بالا ناگزیر به استفاده از تونرهای شارز موجود در بازار هستند.
  تونر شارژ عرضه شده در بازار ایران اکثرا تولید شده توسط کشورهای ژاپن، هند، چین می باشند و همین موضوع نگرانی استفاده کنندگان آنها و مطمئن نبودن از خرید آن را در پی دارد. اما به علت تفاوت قیمت بسیار بالای آن با کارتریج فابریک ریسک استفاده از آن را می پذیرند.
  در حال حاضر اولویت خرید و استفاده از ماشین های چاپ موجود در ایران ( کونیکا مینولتا، زیراکس، توشیبا، کنن، شارپ و … ) هزینه ی تونر دستگاه کپی می باشد. به علت گسترده بودن برندهای موجود در بازار به طور اختصاصی به تاثیر تونر شارژ کونیکا مینولتا می پردازیم.
  و مهم ترین تاولین تفاوت تونر شارژ کونیکا مینولتا و تونر فابریک آن مربوط به کیفیت چاپ می باشد و در صورت مناسب نبودن و استفاده ی مداوم از تونر بی کیفیت، منجر به خرابی کلینر ترانسفر و خرابی یونیت تانک و خرابی مسیرهای عبوری کاغذ ( گیر کاغذ ) می شود. اما در بین تونرهای شارژ موجود در بازار ایران تونر های با کیفیت  با قیمت مناسب هم وجود دارد که تنها راه اطمینان از خرید آن مراکز معتبر و تخصصی فروش تونر شارژ دستگاه کپی می باشد.

   

   

  امتیاز شما

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *